į pradžią turinys susisiekite  
Renginiai ir kelionės » ĮSPŪDŽIAI IŠ APSILANKYMŲ ŪKIUOSE

Azienda Agricola Giacomo Grassi

Alyvuogių aliejaus ūkis Toskanoje,  įkurtas 1900 metais gimusio senelio Olinto Grassi

 

Giacomo Grassi yra vienas labiausiai savo darbui atsidavusių žmonių, kokius tik teko sutikti. Diplomuotas agronomas, ne tik prižiūrintis savo šeimos alyvmedžių plotus, gaminantis alyvuogių aliejų, bet ir valdantis 7 ha nuosavų vynmedžių.

Šiuo metu Giacomo gamina 9 vienos veislės alyvuogių aliejus, kelis blendus (mišinius) bei Vin Santo. Jo konsultacijų ir pagalbos  prašo ne vienas žinomas alyvuogių aliejaus ar vyno ūkis prestižinėje Chianti Classico vietovėje Toskanoje.

Neturėdamas savo nuosavos spaudyklos, Giacomo jų atsirinko net 4 ir priklausomai nuo alyvuogiės veislės, alyvuogių ekspozicijos, surinktas uogas veža spausti į tą spaudyklą, kuri iš turimos žaliavos išgauna tobuliausią skonio ir cheminių parametrų prasme alyvuogių aliejų.

Itin aukštos kokybės ir kupini naudingųjų medžiagų alyvuogių aliejai pilstomi tik į 250 ml ar mažesnės talpos buteliukus.

Kelių apsilankymų metu turėjome galimybę pamatyti visų alyvuogių veislių aliejų gamybą (dalyvauti skynimo ir spaudimo procese) ir jų paragauti. Tai nepamirštama ir nepakartojama patirtis!

Šio ūkio gaminamus aliejus kasmet aukščiausiais balais įvertina pagrindiniai tiek Pasauliniai, tiek Italijos tyro alyvuogių aliejaus čempionatai ir gidai.

 

2016 rugsėjis - lapkritis

Azienda Agricola Pruneti

2016 spalis

 

Mūsų mylimas Pruneti ūkis, įsikūręs viename gražiausių ne tik Italijos, bet ir viso pasaulio kampelių, gamtos apdovanotoje Toskanoje, Chianti Classico vietovėje, San Polo in Chianti miestelyje. Spalio pabaigoje čia jau baigiamas spausti alyvuogių aliejus, mat derlių reikia nuskinti itin operatyviai, kol alyvuogės nesunokusios, žalios, sveikos ir pilnos antioksidantų.

 

 

Marina Palusci alyvuogių aliejaus ūkis Abruco regione

2016 lapkritis

 

Marina Palusci alyvuogių aliejus gamina ne tik aukštos kokybės alyvuogių aliejus, kuriuos naudoja Geriausias Pasaulyje 2016 metų restoranas - Massimo Bottura Osteria Francescana, bet ir gamina natūralius vynus iš vietinių Abrucų vynuogių veislių - Montepulciano, Passarina, Pecorino ir kitus. Šį ūkį į priekį veda Massimiliano Addario, dar kitaip žinomas kaip L'uomo di Ferro (Geležinis žmogus), Marinos Palusci sūnus, kuriam šiuo metu yra tik 32 metai. Ūkio filosofija - nefiltruoti alyvuogių aliejų. Kad galėti tai sau leisti, tiek žaliava, tiek gamybos technologija reikalauja ypatingo dėmesio.

Legenda byloja, kad Geležinis žmogus į dieną išgerdavo 1 litrą alyvuogių aliejaus, dėl to buvo itin stiprus ir turėjo kitų ypatingų galių..

Besilankydami ūkyje turėjome galimybę dalyvauti alyvuogių skynimo procese, spausti aliejų ir dalyvauti šviežio aliejaus bei vyno degustacijose.

 

Olearia San Giorgio alyvuogių aliejaus ūkis Kalabrijoje

2016 spalis

 

Lankėmės viename seniausių Kalabrijos alyvuogių liejaus ūkių, kuris pirmasis įdiegė modernią spaudyklą ir pradėjo gaminti kokybišką alyvuogių aliejų. Kalabrija - vienas iš regionų, išspaudžiančių daugiausiai alyvuogių aliejų, kurių deja didžioji dalis - lampante. Šis ūkis tarsi šviesulys išsiskiria savo itin aukštos kokybės produktais ir yra pavyzdys viso regiono alyvuogių spaudėjams. Ragavome šviežio Ottobratica veislės alyvuogių aliejaus, kvepiančio sunokusiais obuoliais, raudonaisiais vaisiais, artišokais ir migdolais..

Sorelle Garzo Alyvuogių aliejaus ūkis Dolciterre Kalabrijoje

2016 spalis

 

Kylantis trijų seserų Garzo ūkis specializuojasi tipinių Kalabrijos alyvuogių veislių - Ottobratica ir Sinopolese - aliejų gamyboje. Apsilankėme paragauti šviežio derliaus aliejų - tiesiog puikūs!

Alyvmedžių amžius - nuo keliadešimties metų iki kelių šimtų..

Finca La Torre ūkio alyvuogių aliejus Hojiblanca Selleccion - pripažintas Geriausiu pasaulyje alyvuogių aliejumi pagal vienintelį pasaulinį alyvuogių aliejaus gidą FLOS OLEI. Be to, tai 4 metus iš eilės absoliučiai Geriausias Ispanijos alyvuogių aliejaus ūkis. Nedidukas, vos 35 000 medelių.

 

2016 sausis

Oro Bailen išvertus iš ispanų kalbos - Bailen auksas. Ūkio pavadinimas tiesiogiai atspindi veiklą - pakankamai nedidelis Ispanijos ūkis, įsikūręs Andalūzijos regione, šalia miestelio Bailen gamina tikrą alyvuogių aliejų, dar vadinamą žaliuoju auksu. Lankomės svečiuose.

 

2016 sausis.

2016 m. sausio 12 d. Ispanija, Kastilijos - La Mančos regionas, kur apsupas Toledo kalnų ir Tago upės plyti Casas de Hualdo alyvuogių aliejaus ūkis.

Kelintus metus iš eilės šis ūkis FLOS OLEI Geriausiųjų 20-tuke, ne išimtis ir 2016 m. Nors aliejaus spaudykla seniai uždaryta (šis ūkis vienas pirmųjų regione pradeda skinti alyvuoges ir spausti aliejų, spalio pradžioje), yra kuo pasigrožėti, laukinė flora ir fauna užburia.. Ši vietovė garsėja giliomis medžioklės tradicijomis.

 

2016 sausis
 

Lankomės mūsų mylimame Bonamini šeimos ūkyje Veneto regione.. Čia jau antra diena spaudžiamas šviežias alyvuogių aliejus.. ne tik stebim, bet ir dalyvaujam!

Bonamini 2014 metais pagamino Geriausią švelniai vaisišką alyvuogių aliejų pasaulyje pagal FLOS OLEI 2014..

 

2014 spalis
 

Pruneti alyvuogių aliejaus ūkis Toskanoje - čia darbuojasi alyvuogių aliejaus išgavimo genijus - Gionni Pruneti.. Jis konsultuoja alyvuogių aliejaus įrengimų gamintojus, kaip patobulinti mašinas ir  išgauti dar puikesnį produktą. Pruneti 2014 metais pagamino Geriausią ekologišką DOP alyvuogių aliejų pagal FLOS OLEI 2014..

Stebime šviežio aliejaus gamybos procesą

 

2014 spalis

 

Apsilankymas įstabaus grožio Franci alyvuogių spaudykloje Toskanos kalvose.. Franci Villa Magra - Geriausias intensyviai vaisiškas alyvuogių aliejus pagal pasaulinį gidą FLOS OLEI  2014

Spaudžiam šviežią aliejų..

 

2014 spalis

2014 10 13 apsilankymas Colli Etruschi kooperatyve.. Dalyvaujame šviežio alyvuogių aliejaus gamybos procese!

Įspūdžiai  iš Ekologiško Americo Quattrociocchi alyvuogių aliejaus ūkio Lacijuje.

Ūkio aliejus Olivastro Itrana - Geriausias ekologiškas alyvuogių aliejus pasaulyje pagal Flos Olei 2014.

 

2014 m. birželis

Brolių Pruneti ūkis Toskanoje..

Šio ūkio aliejus Frantoio - Geriausias Ekologiškas alyvuogių aliejus DOP (su saugoma kilmės vietos nuoroda) pagal pasaulinį aliejaus gidą FLOS OLEI 2014

 

2014 m. birželis

Nedidukas Bonamini ūkis Veneto regione, Šiaurės Italijoje. Gamina aliejų Veneto Valpolicella DOP - Geriausią metų švelniai vaisišką alyvuogių aliejų pasaulyje pagal FLOS OLEI 2014.

 

2014 m. balandis

Colli Etruschi - Kooperatyvas, jungiantis 380 narių, kurie valdo 800 hektarų, o juose auga 40.000 medelių.

Alyvuogių aliejus Colli Etruschi EVO DOP Tuscia - Geriausias alyvuogių aliejus pasaulyje pagal FLOS OLEI 2014.

 

2014 m. balandis

Apsilankymas De Carlo ūkyje -  2014 metų Geriausiame pasaulyje alyvugių aliejaus ūkyje  pagal FLOS OLEI 2014.

Ūkis gyvuoja jau 430 metų.

 

2013 m. lapkritis

Apsilankymas Ekologiškame Titone ūkyje Sicilijoje. Antonella Titone augina vos 5000 medelių.

Titone Valli Trapanesi DOP - Geriausias Ekologiškas alyvuogių aliejus pagal Gambero Rosso 2014.

 

2013 m. birželis